Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Młodzież Zapobiega Pożarom – Warsztaty 2016 r.

01 marca, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

dsc04941

W okresie ferii zimowych od 17 lutego do 26 lutego 2016 r. młodzież z terenu Gminy Lelów uczestniczyła w warsztatach przygotowujących do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zajęcia odbywały się w Urzędzie Gminy Lelów, pod patronatem Krzysztofa Molendy Wójta Gminy oraz Władysława Jaworskiego Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lelowie. Młodzi strażacy zapoznali się z zagadnieniami wynikającymi z regulaminu Turnieju oraz odbyli dwie wycieczki do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 4 w Koniecpolu. Warsztaty poprowadzili: dh Krzysztof Gorzkowski, dh Marek Łachański. Więcej informacji można znaleźć w zakładce straże pożarne.

 
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).