Czwartek, 27 stycznia 2022r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Od 1 stycznia 2022 r. zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

10 stycznia, 2022
Od 1 stycznia 2022 r. zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi


Wójt Gminy Lelów zawiadamia, że zgodnie z uchwałą Rady Gminy Lelów Nr XL/262/2021  z dnia 30 listopada 2021 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2021 r. poz. 8064) zmieniają się stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2022 roku:

  • miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi
    w sposób selektywny ustalona została w wysokości 24,00 zł za każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość,
  • miesięczna stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi – jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny – ustalona została w wysokości 48,00 zł za każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość,
  • ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego na nieruchomości albo od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno- wypoczynkowe w wysokości 190,00 zł,
  • ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego na nieruchomości albo od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno- wypoczynkowe w wysokości 380,00 zł jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

W najbliższym czasie Wójt Gminy Lelów wystosuje do wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych  zawiadomienia ze zmienioną wysokością opłaty.  Opłatę: dla nieruchomości zamieszkałych uiszcza się w terminach za I kwartał do 31 marca, II kwartał  do 30 czerwca, III kwartał do 30 września, IV kwartał 30 listopada  bieżącego roku, dla nieruchomości wykorzystywanych przez część roku uiszcza się w terminie do 31 maja bieżącego roku.

UWAGA

Wprowadzenie nowej stawki nie wiąże się z koniecznością składania deklaracji aktualizujących wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).