Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Ogłoszenie – żywność

16 czerwca, 2021
Ogłoszenie – żywność


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelowie  informuje, że  w dniu 22 czerwca 2021 r. (wtorek) w godz. 900- 1400 na Targowisku w Lelowie będą  wydawane paczki żywnościowe.

 

Osoby i rodziny o niskich dochodach, które chcą skorzystać z pomocy  żywnościowej tj. :

- osoby samotne, których miesięczny dochód nie przekracza kwoty 1 542,20zł. netto.

- rodziny, w których dochód na osobę  w rodzinie nie przekracza kwoty 1 161,60zł. miesięcznie.

- oraz  w których występują przyczyny do udzielenia pomocy żywnościowej, określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (t. j. Dz. U z 2019r. poz. 1507) m.in. niepełnosprawność, bezrobocie  długotrwała choroba, wielodzietność, ochrona macierzyństwa itp.

mogą się zgłaszać wcześniej do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelowie, przy ul. Szczekocińskiej 18, w godzinach 7.30 – 15.30 z dokumentami o dochodach wszystkich członków rodziny, w celu weryfikacji dochodów i przyczyn, niezbędnych do wydania skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej. 

 

WAŻNE !

Wszystkie osoby zgłaszające się po odbiór żywności muszą mieć maseczkę ochronną i rękawiczki. Należy również pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości. Osoby, które nie będą przestrzegać powyższych zasad nie otrzymają produktów żywnościowych.

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).