Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej– eliminacje gminne

14 kwietnia, 2016
Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

DSC 0706

W dniu 13 kwietnia 2016 r. o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lelów rozpoczął się Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”- eliminacje gminne. Zgłosiło się osiemnaścioro uczestników w dwóch grupach wiekowych. W I grupie wiekowej – szkoły podstawowe byli to:Szkoła Podstawowa w Ślęzanach

- Jakub Pawlik

- Marta Pytlarz

Szkoła Podstawowa w Podlesiu

- Julia Kaźmierczak

- Jakub Janasik

- Natalia Nowak

- Karol Klimas

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle

- Patrycja Mróz

- Dawid Zatoński

- Szymon Połcik

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Lelowie

- Dorota Bieda

- Sebastian Ślęzak

- Nikola Brodzińska

W II grupie wiekowej – gimnazjum byli to:

- Kuba Luty

- Jakub Łapajski

- Bartosz Pytlarz

- Kamil Pustuł

- Piotr Mróz

- Kamil Giermala

Jurorami turnieju byli:

mł. kpt. Paweł Gronkiewicz – KM PSP w Częstochowie przewodniczący jury

Starszy Ogniomistrz Krzysztof Gorzkowski z PSP JRG Nr 4 w Koniecpolu

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Władysław Jaworski

Komendant Gminny Hieronim Włodarski

Dh Marek Łachański

Uczestników oraz przybyłych gości powitał Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów. Wszystkim życzył udanej zabawy, młodzieży znajomości odpowiedzi w teście a jurorom zadowolenia podczas sprawdzania zadań. Po części oficjalnej nastąpiła część pisemna turnieju. Każda grupa otrzymała test zróżnicowany ze względu na wiek.

W przerwie między częścią pisemną a ustną druhowie z OSP Lelów II Zbyczyce przygotowali dla młodzieży niespodziankę. Na placu za Urzędem Gminy ustawili wóz bojowy, którym przyjechali na turniej, by młodzież mogła go dokładnie obejrzeć.

Po sprawdzeniu testów przewodniczący jury odczytał werdykt. Do części ustnej przeszli:

W I grupie wiekowej:

- Szymon Połcik

- Dawid Zatoński

- Jakub Pawlik

W II grupie wiekowej:

- Jakub Łapajski

- Piotr Mróz

- Kamil Giermala

W rozgrywce finałowej uczestnicy odpowiadali na zestaw 5 pytań.

W I grupie wiekowej zwyciężył Szymon Połcik ze Szkoły Podstawowej w Nakle. W II grupie wiekowej I miejsce zajął Piotr Mróz z Gimnazjum w Lelowie.

Po odczytaniu werdyktu jury, Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów, Władysław Jaworski Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Lelowie oraz mł. Kpt. Paweł Gronkiewicz wręczyli zdobywcom nagrody. Każdy z uczestników turnieju otrzymał również dyplom za udział w eliminacjach gminnych oraz drobny upominek. Wójt podziękował opiekunom młodzieży oraz jurorom za ich pracę.

Na eliminacjach powiatowych w dniu 16 kwietnia 2016 r. o godzinie 1000 w Złotym Potoku naszą gminę reprezentować będą: Szymon Połcik oraz Piotr Mróz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, cieszymy się z Waszych sukcesów.

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).