Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Osztustwa na fotowoltaikę

18 października, 2021
Osztustwa na fotowoltaikę


Komisariat Policji w Koniecpolu ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują wszelkie sposoby, by wzbogacić się kosztem innych ludzi. Przestępcy posłużyli się metodą „Na fotowoltaikę” i dzięki niej wyłudzają dane osobowe, a następnie za ich pomocą zaciągają kredyty nawet na kilkadziesiąt tysięcy złoty.

Fotowoltaika w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz więcej osób, decyduje się na montaż odnawialnych źródeł energii. Sytuacja ta spowodowała, że na rynku pojawiło się dużo nowych firm, oferujących panele słoneczne w atrakcyjnych cenach. Często pod takimi okazjami kryją się działania oszustów, którzy chcą przywłaszczyć sobie oszczędności innych osób lub wyłudzić ich dane osobowe.    Przestępcy są bardzo dobrze zorganizowani i przygotowani do swojej roli. Osoby nawet przez chwilę nie wątpią nieraz w wiarygodność przedstawionej oferty, co skutkuje podpisaniem umowy, która zawiera dane wrażliwe nowych nabywców.

Żeby uchronić się przed tego typu działaniami przestępców, należy przestrzegać kilku zasad:

  • zwracać uwagę na małe firmy oferujące sprzedaż i montaż instalacji w bardzo krótkim czasie i na niezwykle korzystnych warunkach,
  • zachować czujność w przypadku, gdy osoba podająca się za przedstawiciela danej firmy pod pretekstem analizy naszych potrzeb, chce uzyskać dane wrażliwe w celu przygotowania oferty,
  • Nie podpisywać umów in blanko i dokładnie czytać ich treść,
  • każdorazowo sprawdzać firmę, z którą mamy zamiar podpisać umowę w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zwracając uwagę od kiedy funkcjonuje dane przedsiębiorstwo oraz jaki ma kapitał zakładowy,
  • nie wpłacać z góry umówionej kwoty za wykonanie usługi,
  • starać się wybierać firmę o stabilnej pozycji na rynku, która może się pochwalić wcześniejszymi osiągnięciami inwestycyjnymi.

 

Policjanci apelują o czujność i dokładne przyglądanie się każdej ofercie. Niekiedy zbyt pochopne decyzje mogą skutkować stratą pieniędzy oraz powierzeniem w nieodpowiednie ręce danych wrażliwych.

 

Źródło: KGP
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).