Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Pierwsza Charytatywna Gala ,,Skrzydła”

10 lutego, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

DSC 11265 lutego 2016 roku na uroczystej Gali „Skrzydła” w Krakowie Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów odebrał Statuetkę „Pomagać Razem z Nami”. Statuetkę przyznano również Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Lelowie.

Nagroda została wręczona przez Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY. Jest to Stowarzyszenie niezwykłe sprawia, by DZIECKO zobaczyło świat w lepszych barwach i tak też się stało w Gminie Lelów.

Historia czterech dziewczynek z Lelowa poruszyła całą Polskę. Dzięki pomocy dobrych ludzi udało się zebrać fundusze na remont domu dla małych księżniczek. Dzięki, przyjaciołom Stowarzyszenia, znaleziono ekipę remontową! Dzięki powstałej siatce wsparcia stworzonej przez tysiące osób dobrej woli z przeróżnych środowisk i regionów Polski. Cztery śliczne dziewczynki zamieszkają na stałe z własną babcią.

Podczas jednej z wizyt w Lelowie, członków Stowarzyszenia, okazało się, że kolejne rodziny potrzebują pomocy. Dom, w którym mieszkała jedna z rodzin został zniszczony podczas pożaru. Kolejna rodzina uzyskała piękne pokoje dla dzieci. Stowarzyszenie, przy współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, pomogło tym rodzinom odzyskać swoje miejsce na ziemi i odtworzyć własne pokoje dzieciom. Dzieciaki muszą mieć własne miejsce do nauki i mieszkać w jednym domu z własnymi rodzicami. Gala Skrzydła była podsumowaniem wielkiej radości i satysfakcji z pomocy dzieciom oraz uhonorowaniem Ludzi, których członkowie Stowarzyszenia spotykali i idą razem z nimi anielską, remontową drogą.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka i Józef Pilch Wojewoda Małopolski.

 

Źródło: http://www.lelow.pl/index.php/aktualnosci/1764-pierwsza-charytatywna-gala-skrzydla.html
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).