Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” w Gminie Lelów

15 lutego, 2016
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

plywanieDzieci z Gminy Lelów, jako jedne z nielicznych w województwie śląskim, będą brały udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych na realizację w 2016 roku zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie nauki pływania.Projekt adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych i zakłada systematyczny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. W ramach Projektu zorganizowane zostaną zajęcia dla grup dzieci liczących po 15 osób/grupa w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika z częstotliwością jeden raz w tygodniu w terminie od 29 lutego 2016r. do 24 czerwca 2016 r. Zajęcia będą się odbywały w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włoszczowie na Krytej Pływalni NEMO.

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego Gmina Lelów oraz Ludowy Klub Sportowy „Lelovia” postanowiło dać możliwość tego rozwoju bardzo licznej grupie dzieci. Projekt "Umiem pływać" ma być przyjemny, ale przede wszystkim pożyteczny. Ma sprawiać dużo radości, bawić, a jednocześnie rozwijać ciało i ducha dziecka. Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Program lekcji został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, tak więc jest gwarancją efektywnej nauki dzieci.

Źródło: http://www.lelow.pl/index.php/aktualnosci/1768-program-powszechnej-nauki-plywania-umiem-plywac-w-gminie-lelow.html
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).