Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Program Wieloletni Senior+ na lata 2021-2025 Edycja 2021 – Moduł II

19 listopada, 2021
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Na realizację zadania publicznego w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2021 – Moduł II Zapewnienie funkcjonowania placówki ,,Senior+” Gmina Lelów otrzymała dofinansowanie w wysokości 53 400,00 zł.

Całkowity koszt zadania publicznego w 2021 roku wynosi 115 400,00 zł.

Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Placówka Dzienny Dom „Senior+” w Drochlinie jest miejscem spotkań nieaktywnych zawodowo Seniorów będących mieszkańcami Gminy Lelów.

W ramach działalności Dzienny Dom Senior+ zapewnia ofertę usług dostosowaną do potrzeb i możliwości seniorów w tym, m.in.:

- socjalne – m.in. zapewnienie posiłku w formie cateringu,

- edukacyjne,

- kulturalno – oświatowe,

- aktywności ruchowej / fizjoterapii,

- sportowo – rekreacyjne,

- aktywizacji społecznej i międzypokoleniowej,

- terapii zajęciowej.

          Seniorzy w miłym towarzystwie, otoczeni życzliwością personelu, profesjonalnym wsparciem instruktorów, fizjoterapeutów i psychologa mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, zadbać o kondycję psychiczną i fizyczną, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach międzypokoleniowych, działaniach samopomocowych i na rzecz społeczności lokalnej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach realizowanych w Dziennym Domu Senior + w Drochlinie zapraszamy do składnia dokumentów u pracowników socjalnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lelowie, w godzinach pracy instytucji. Zapisy odbywają się w sposób ciągły do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje dotyczące Dziennego Domu Senior + w Drochlinie  można uzyskać pod numerem telefonu: 34 3550014.
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).