Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Program Wieloletni Senior + na lata 2021-2025 edycja 2022

28 lipca, 2022
Program Wieloletni Senior + na lata 2021-2025  edycja 2022


Moduł II : Zapewnienie funkcjonowania placówki „Senior +”

Na realizację zadania publicznego w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2022 – Moduł II Zapewnienie funkcjonowania placówki ,,Senior+” Gmina Lelów otrzymała dofinansowanie w wysokości 58 320,00 zł.

Całkowity koszt zadania publicznego w 2022 roku wynosi 136 780,00 zł.

Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Placówka Dzienny Dom „Senior+” w Drochlinie jest miejscem spotkań nieaktywnych zawodowo Seniorów będących mieszkańcami Gminy Lelów.

W ramach działalności Dzienny Dom Senior+ zapewnia ofertę usług dostosowaną do potrzeb i możliwości seniorów w tym, m.in.:

- socjalne – m.in. zapewnienie posiłku w formie cateringu,

- edukacyjne,

- kulturalno – oświatowe,

- aktywności ruchowej / fizjoterapii,

- sportowo – rekreacyjne,

- aktywizacji społecznej i międzypokoleniowej,

- terapii zajęciowej.

Seniorzy w miłym towarzystwie, otoczeni życzliwością personelu, profesjonalnym wsparciem instruktorów, fizjoterapeutów i psychologa mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, zadbać o kondycję psychiczną i fizyczną, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach międzypokoleniowych, działaniach samopomocowych i na rzecz społeczności lokalnej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach realizowanych w Dziennym Domu Senior + w Drochlinie zapraszamy do składnia dokumentów w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lelowie, w godzinach pracy instytucji. Zapisy odbywają się w sposób ciągły do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje dotyczące Dziennego Domu Senior + w Drochlinie  można uzyskać pod numerem telefonu: 34 3550014.

Zapraszamy

>>

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).