Poniedziałek, 18 marca 2024r. | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Rusza akcja bezpłatnej kastracji i znakowania zwierząt!

27 marca, 2023
Rusza akcja bezpłatnej kastracji i znakowania zwierząt!

Gmina Lelów i Fundacja ZWIERZ proponują nieodpłatne przeprowadzenie zabiegu kastracji oraz znakowania Twojego psa lub kota.

Wnioski należy składać do Urzędu Gminy Lelów ul. Szczekocińska 18, 42-235 Lelów tel. (34) 355 01 21 wew. 146

Zabiegi wykonuje Gabinet weterynaryjny Janusz Pachulski, z siedz. przy ul. Leśnej 2, 42-235 Lelów.

Czas realizacji projektu: 27 marca – 30 listopada 2023 r. (lub do wyczerpania środków).

Każdy mieszkaniec Gminy może zgłosić się ze swoim zwierzęciem na zabieg sterylizacji/kastracji, którego koszt poniosą wspólnie Fundacja ZWIERZ i Gmina. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być choroba zwierzęcia lub wiek.

DLACZEGO WARTO?

• Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty przyszłego leczenia.
  • Zapobiegniesz zwiększaniu się liczby zwierząt bezdomnych w gminie oraz zmniejszysz koszty opieki nad nimi.

Kastracja zarówno samic, jak i samców psów i kotów ma pozytywny wpływ na wiele aspektów dotyczących ich zdrowia. Wykastrowane zwierzęta tych gatunków mają również statystycznie większą średnią długość życia od zwierząt niekastrowanych - lekarz weterynarii Weronika Rarok

Przydatne adresy www -  target="_blank">www.akcjakastracja.pl,  target="_blank">www.fundacjazwierz.org

Zadanie realizowane jest zgodnie z Uchwałą NR LVII/388/2023 Rady Gminy Lelów z dnia 2 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lelów w 2023 roku.

/> /> /> /> /> />

Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.