Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

Statuetki Starosty Częstochowskiego

26 lutego, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

img 6155

W sobotni wieczór (20 lutego br.), w Filharmonii Częstochowskiej odbyła się 15 uroczysta gala wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za Zasługi dla Powiatu”. W tym roku nominacja przypadła również gminie Lelów. Otrzymała ją Pani Ewa Molenda Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie, w kategorii kultura. Statuetką Starosty Częstochowskiego zostają nagrodzone osoby,  zasłużone dla rozwoju i promocji powiatu. W tym roku kapituła konkursu nominowała 19 kandydatów w siedmiu kategoriach: oświata, kultura, sport i rekreacja, samorządność, przedsiębiorczość, zdrowie i opieka społeczna oraz inne szczególne osiągnięcia. Starosta  uhonorował statuetką  po jednym laureacie z każdej dziedziny. Wszyscy nominowani z rąk Henryka Kasiury Wicestarosty Częstochowskiego i Andrzeja Kubata Przewodniczącego Rady Powiatu odebrali dyplomy i kwiaty.

Uroczysta gala, to forma podziękowania dla tych, których kapituła konkursu nominowała do nagrody. Jest podziękowaniem za ich wkład intelektualny, kulturalny i gospodarczy w rozwój naszego powiatu i jego promocję w regionie, kraju, a nawet daleko poza jego granicami.

Artystyczną atrakcją gali był występ znanego i cenionego artysty estradowego, felietonisty, aktora filmowego i jednocześnie wybitnego językoznawcy (profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego) Aloszy Awdiejewa, któremu towarzyszyli dwaj znakomici krakowscy muzycy. Ich piosenki i kabaretowe żarty rozbawiły publiczność do łez, nic więc dziwnego, że nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

 

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).