Czwartek, 29 września 2022r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podlesiu

22 sierpnia, 2022
Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podlesiu


Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej dla poddziałania: 4.3.2. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - RIT.

Projekt dotyczy termomodernizacji budynku świetlicy wiejskiej w Podlesiu. Jego realizacja miała na celu poprawę stanu technicznego obiektu, redukcję emisji CO2 oraz PM10, racjonalizację zużycia energii co przyczyniło się m.in. do poprawy stanu środowiska naturalnego, ograniczenia kosztów ogrzewania i utrzymania obiektu oraz poprawy świadomości ekologicznej społeczności lokalnej korzystającej z obiektu w zakresie działań niskoemisyjnych. W ramach realizacji projektu wykonano również  termomodernizację ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,  termomodernizację dachu, wykonano daszek systemowy nad schodami do poziomu piwnic, oraz instalację grzewczą. Długofalowym i docelowym efektem realizacji projektu jest pośrednia aktywizacja mieszkańców korzystających z zabudowy obiektu, co pozwoli na poprawę jakości życia osób korzystających z obiektu objętego projektem również pod względem zdrowotnym.

 

Wartość całkowita projektu: 651 928,00 zł, w tym dofinansowanie UE – 406 436,50 zł

 

>https://www.lelow.pl/artykuly/380

/> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).