Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek gościł w Gminie Lelów

20 lipca, 2021
Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek gościł w Gminie Lelów


Wizyta Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka w Gminie Lelów była okazją do obejrzenia inwestycji w ramach funduszy z Programów Rządowych. Odbyło się również uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie z Programu Senior + oraz na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych oraz gminnych w powiecie częstochowskim.

Podczas wizyty w Lelowie >Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski miał okazję zobaczyć zrealizowane już inwestycje gminne.

Gminny Żłobek w Lelowie „Wesoły Maluch” w Lelowie - w 2016 r. gmina otrzymała 236 tys. zł na utworzenie oraz zapewnienie funkcjonowania 12 miejsc opieki w Gminnym Żłobku w Lelowie „Wesoły Maluch” przy ulicy Szczekocińskiej 18. W latach 2017-2021 otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 94 tys. zł. na zapewnienie funkcjonowania 12 miejsc opieki utworzonych w 2016 roku ze środków Programu „Maluch”.

Dzienny Dom Opieki Senior + w Lelowie - utworzony w 2020 r. z programu Senior+, dofinansowanie w ramach modułu I programu na utworzenie i wyposażenie placówki: 300 tys. zł. W tej edycji Seniora+ 53 400,00 zł dofinansowania na funkcjonowanie.

Inwestycja drogowa w Lelowie - ulica w Drochlinie z dofinansowaniem z RFIL

 

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).