Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Mełchów

20 lipca, 2021
Zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Mełchów


Z dniem 15 lipca 2021 r. do odwołania, Nadleśniczy Nadleśnictwa Koniecpol wprowadza zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Mełchów odziały 340 – 344 oraz 345 – 358. Zakaz wstępu dotyczy tylko Gminy Koniecpol, na której znajdują się wyżej wymienione oddziały.

Przyczyną zakazu jest zagrożenie nadzwyczajne spowodowane huraganem i nawałnicą w wyniku czego nastąpiło zniszczenie i znaczne uszkodzenie drzewostanu. Obecnie na tym terenie występuje duża ilość złomów i wywrotów zagrażających zdrowiu i życiu osób.

Podstawa prawna: art. 26 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2020 r. poz. 6 i 148)

Mapa obszaru objętego zakazem wstępu zamieszczona jest poniżej.

>https://koniecpol.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/okresowy-zakaz-wstepu-do-lasu

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).