Zakończyliśmy przebudowę drogi Drochlin – Ostrów
28 listopada, 2025

Gmina Lelów w dniu 14 listopada 2025 r. dokonała końcowego odbioru zadania pn.: „Przebudowa drogi dojazdowej do pól Drochlin – Ostrów”, na które pozyskała środki z budżetu Województwa Śląskiego dedykowanych na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w wysokości 973 500,00 zł.
Roboty budowlane o wartości 1 255 372,46 zł wykonało Konsorcjum Firm z Liderem: PRDM Sp. z o.o. z siedz. w Siewierzu oraz Partnerem: TRIBAG SA z siedzibą w Siewierzu.
Przebudowa obejmowała drogę dojazdową do gruntów rolnych o długości 1,77 km o nawierzchni gruntowej, szutrowej w miejscowości Drochlin podwyższając jej parametry techniczne poprzez wymianę warstw podbudowy, wykonanie nawierzchni bitumicznych o szerokości 3,5 - 5,0 m, obustronnych poboczy z kruszywa wraz z robotami towarzyszącymi.
Źródło: Urząd Gminy Lelów