Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

Zapraszamy na spotkanie „Miejsca pamięci i miejsca zapomnienia”

24 czerwca, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

zaproszeni sesja LelówZapraszamy na spotkanie „Miejsca pamięci i miejsca zapomnienia” o badaniach etnograficznych w gminie Lelów opowiedzą studenci Uniwersytetu Łódzkiego 27 czerwca (poniedziałek) 2016, godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Wstęp wolny.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Lelów!

W kwietniu 2016 roku na terenie gminy Janów realizowaliśmy projekt naukowy zatytułowany Miejsca pamięci i zapomnienia. Badania interdyscyplinarne północnych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Badania te, w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prowadzili naukowcy oraz studenci etnologii z Uniwersytetu Łódzkiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy zgodzili się wówczas poświęcić nam swój czas, podzielić się wspomnieniami o miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności.

Teraz ponownie odwiedzimy Państwa gminę. W dniach 27 czerwca – 16 lipca badania prowadzić będą etnolodzy, ale także archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki pracom archeologów miejsca, o których nam Państwo opowiadali, zostaną udokumentowane i opisane, by zachować wiedzę oraz pamięć o nich.

W imieniu etnologów zapraszamy zaś na przygotowane dla mieszkańców wydarzenia (m.in. wystawa fotografii, warsztaty dla dzieci), podczas których razem z Państwem chcielibyśmy wędrować przez  historię i współczesność gminy. Szczegóły podamy wkrótce, a już teraz zapraszamy na spotkanie, podczas którego opowiemy o etnograficznych badaniach w gminie Lelów i materiale, który zgromadziliśmy w kwietniu tego roku.

 

Zachęcamy też do odwiedzenia oficjalnej strony naszego projektu: www.najurze.uni.lodz.pl

Do zobaczenia!

dr Olgierd Ławrynowicz

kierownik projektu

 
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).