Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

390 tys.zł na prace przy elewacji Kościoła w Wancerzowie

30 września, 2023
390 tys.zł na prace przy elewacji Kościoła w Wancerzowie

Ogłoszono wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się prace remontowe i konserwatorskie elewacji Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wancerzowie.

>> Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach zabytkowych na ich terenie.
>> Klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich w Wancerzowie jest jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych województwa śląskiego. Świątynia słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który w 2000 r. uroczyście koronowano. Istotne jest podobieństwo do wnętrza świątyni jasnogórskiej, dotyczące zwłaszcza ołtarza głównego, który nawiązuje do ołtarza w bazylice jasnogórskiej.
>> Prace remontowo-konserwatorskie przy kościele będą miały charakter ratowniczy. Celem zadania jest zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie istniejącej substancji zabytkowej obiektu oraz przywrócenie jego pierwotnego wyglądu.
Klasztor-w-Mstowie-fot_-Tomasz-Gebus  promesa_390-tys-zl

Nazwa wniosku:
„Prace remontowe i konserwatorskie elewacji Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wancerzowie”
Kwota dofinansowania: 390.000,00 zł

Więcej: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/sa-wyniki-drugiego-naboru-rzadowego-programu-odbudowy-zabytkow-listy

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/grafika_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/Klasztor-w-Mstowie-fot_-Tomasz-Gebus_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/promesa_390-tys-zl_m.jpg




Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).