Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

4 miliony dofinansowania z RFIL !

08 kwietnia, 2021
4 miliony dofinansowania z RFIL !

To nie był prima aprilis, Blisko 4 miliony złotych dofinansowania z II naboru RFIL (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych) trafi do gminy Mstów na trzy bardzo ważne inwestycje:

- 1.200.000,00 zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Jaskrowie

- 700.000,00 zł na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę

- 2.000.000 zł na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania DW786 z ul. Sadową w Wancerzowie (k.stacji paliw, zadanie wojewódzkie).

RFIL-logo

RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać na niezbędne lokalnie działania.

Te środki to realna pomoc dla samorządów przygotowana przez polski rząd. Dzięki temu wsparciu śląskie samorządy nawet w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa mogą się rozwijać – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Więcej:

https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/ponad-191-mln-zl-dla-wojewodztwa-slaskiego-w-ramach-kolejnego-konkursu-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

https://www.slaskie.pl/content/rzadowe-wsparcie-inspiruje-rozwoj

 https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych-wyniki-drugiego-naboru

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-04/RFIL-logo_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-04/Tablica_Powiat-Czestochowski_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-04/UM_tablica_m.jpg
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).