Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Biblioteka na miarę XXI wieku

07 stycznia, 2022
Biblioteka na miarę XXI wieku

Biblioteka Gminna w Mstowie rozpoczęła nową formę obsługi czytelnika i wypożyczeń.

>> Od teraz każda osoba zapisana na starych „papierowych” zasadach podpisuje nową Kartę Zobowiązania, natomiast osoba chcąca się zapisać do naszej Biblioteki powinna dodatkowo okazać się dokumentem tożsamości.
>> Każdy Czytelnik ma zakładane konto internetowe i otrzymuje elektroniczną Kartę Czytelnika z kodem paskowym, która na stałe zastąpi karty papierowe obowiązujące do tej pory.
bib3
Według nowych zasad procedura zapisu to:
-założenie konta internetowego,
-podpisanie przez Czytelnika Karty Zobowiązania,
- wydanie Czytelnikowi karty elektronicznej.

>> Wszystkie prawa i obowiązki Czytelnika są zawarte w Regulaminie Biblioteki Gminnej w Mstowie, dostępnym na stronie www.bibliotekawmstowie.pl oraz w budynku biblioteki.bib2

- „Za nami już pewien etap przygotowań, który składał się z: zakupienia Systemu Bibliotecznego SOWA, specjalistycznego sprzętu oraz podniesienia kwalifikacji bibliotekarzy, a co za tym idzie, księgozbiór naszej Biblioteki oraz obsługa Czytelników od 03.01.2022 r. będą prowadzone w formie elektronicznej. Liczymy, że ta zmiana spotka się z miłym przyjęciem ze strony Użytkowników Biblioteki. Jest ona dla nas wszystkich dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem na miarę XXI wieku” – tłumaczą pracownicy Biblioteki Gminnej w Mstowie.

Galeria zdjęć

Biblioteka na miarę XXI wiekuBiblioteka na miarę XXI wiekuBiblioteka na miarę XXI wiekuBiblioteka na miarę XXI wiekuBiblioteka na miarę XXI wieku

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).