Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Budowa chodnika na odcinku Cegielnia-Kuchary

14 listopada, 2023
Budowa chodnika na odcinku Cegielnia-Kuchary

Oficjalnie zakończono budowę ponad 2-kilometrowego odcinka chodnika w ciągu drogi powiatowej 1077S odc. Cegielnia-Kuchary. Zrealizowana inwestycja w znaczący sposób podniosła bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególnie pieszych użytkowników, korzystających na co dzień z tej drogi.

>> Droga powiatowa 1077S stanowi ważne połączenie gmin: Mstów i Kłomnice, jest mocno obciążona ruchem kołowym. Brak chodnika na wskazanym odcinku narażał do tej pory pieszych na znaczne niebezpieczeństwo.
>> Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Częstochowski, przy współpracy z Gminą Mstów i dofinansowaniu w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (kwota dofinansowania: 2 miliony złotych).
>> W ramach wykonanego zakresu prac powstał odcinek chodnika o długości 2100 mb (wraz z odwodnieniem i budową przejścia dla pieszych). Poprawione zostało także oznakowanie pionowe i poziomie na całej długości. Chodnik (o nawierzchni z kostki brukowej) pełni funkcję komunikacyjną dla pieszych.

kuchary4
Nazwa zadania:
„Budowa chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej nr 1077S odc. Cegielnia-Kuchary” (długość odcinka: 2,1 km)

Wartość prac: 3.250.000,00 zł
Dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych: 2.000.000,00 zł
Dofinansowanie Powiatu Częstochowskiego: 650.000,00 zl
Dofinansowanie Gminy Mstów: 600.000,00 zł

Więcej: https://www.czestochowa.powiat.pl/jest-bezpieczniej
https://www.mstow.pl/art/4723,chodnik-na-odcinku-cegielnia-kuchary

W latach 2019-2020 wykonano I i II etap budowy chodnika na odcinku Cegielnia-Kuchary.
I etap 2019:  (380mb)  http://www.mstow.pl/art/3708,chodnik-cegielnia-kuchary
II etap 2020:  (520mb)  http://www.mstow.pl/art/4121,chodniki-przy-drogach-powiatowych-w-cegielni-kucharach-i-wancerzowie

Galeria zdjęć

Budowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-KucharyBudowa chodnika na odcinku Cegielnia-Kuchary
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).