Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Budowa kładki nad rzeką Wartą w Mstowie

06 lipca, 2023
Budowa kładki nad rzeką Wartą w Mstowie

Na realizację tej inwestycji, bardzo ważnej dla rozwoju miejscowości Mstów oraz turystyki w gminie, czekaliśmy wiele lat. Ale udało się! Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kładki przez rzekę Wartę i wykonanie ciągu pieszo-rowerowego.
kladka-Mstow
(podpisanie umowy z Wykonawcą)

>> Finał inwestycji, dofinansowanej w ramach II naboru RFIL (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych), jest planowany w przyszłym roku.

>> Dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla tego zadania (obejmująca m.in. badania geotechniczne, operat wodnoprawny, obliczenia hydrologiczne) została opracowana w 2018r. Pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/3227,budowa-kladki-dla-pieszych-nad-rzeka-warta-w-mstowie
>> Docelowo planowane jest wykonanie połączenia terenów rekreacyjnych na prawym brzegu rzeki Warty („Mstowskie Błonia”: źródła Stoki, przystań dla kajaków, stadion, góra Wał) z terenami rekreacyjnymi, położonymi na lewym brzegu rzeki (zalew Tasarki, ścieżki spacerowe przy Skale Miłości).

rzeka-Warta  Orientacja
Nazwa: „Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego oraz kładki przez rzekę Wartę jako atrakcji turystycznej Subregionu Północnego”

Inwestycja będzie polegała na wykonaniu ciągu pieszo-rowerowego (łącznej długości 538,90m i szerokości 3,5m) o nawierzchni z kostki brukowej. Bezpośrednie przejście przez rzekę Wartę będzie stanowić kładka o konstrukcji betonowej, jednoprzęsłowej, swobodnie podparta na dwóch przyczółkach.
Długość całkowita kładki L=35,44m, szerokość całkowita B=4,08m, szerokość użytkowa B=3,50m.

Zakres prac:
- wybudowanie kładki dla pieszych i rowerów,
- wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego,
- wybudowanie oświetlenia ulicznego (zabudowa czterech latarni oświetleniowych hybrydowych).
Dodatkowo powstanie 9 latarni oświetlenia ulicznego – w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mstów”.

Wykonawca (po procedurze przetargowej): „Han-Bud” BRUKARSTWO N. Halbiniak
Wartość zadania: 2.395.524,40 zł
Termin wykonania: 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).