Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

Budowa pętli autobusowej w Srocku

26 kwietnia, 2023
Budowa pętli autobusowej w Srocku

Rozpoczęła się budowa wewnętrznej pętli autobusowej w miejscowości Srocko.

>> Miejsce inwestycji znajduje się w pobliżu skrzyżowania dróg powiatowych 1037S (ul. Mstowska) i 1040S (ul. Częstochowska) w Srocku. Działka przed rozpoczęciem prac była niezagospodarowana i nierówna, porośnięta trawą.

>> Docelowo teren po wykonaniu inwestycji będzie służył do obsługi komunikacyjnej - jako pętla autobusowa. Trwają rozmowy na temat przedłużenia linii miejskiej MPK do Srocka (obecnie przystanek końcowy znajduje się w Siedlcu) – byłaby to ciekawa propozycja dla mieszkańców tej części Gminy Mstów (m.in. Brzyszowa, Małus Małych, Małus Wielkich), dojeżdżających do Częstochowy (do pracy czy do szkoły) komunikacją powiatową.

>> W ramach projektowanego zagospodarowania zaplanowano m.in.:
- wykonanie jednokierunkowej drogi wewnętrznej o nawierzchni bitumicznej,
- chodnik z kostki brukowej (połączony z istniejącym chodnikiem przy drodze powiatowej),
- wiatę przystankową,
- miejsca parkingowe,
- rozbudowę oświetlenia ulicznego (8 lamp oświetleniowych).

srocko_petla_7

Nazwa inwestycji: „Zagospodarowanie działki gminnej nr 547/5 w miejscowości Srocko poprzez budowę wewnętrznego systemu komunikacyjnego”

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
- niwelacji istniejącego terenu i robót ziemnych,
- stabilizacji podłoża gruntowego, warstw podbudowy,
- obrzeży oraz krawężników betonowych, krawężników granitowych,
- warstw bitumicznych,
- nawierzchni miejsc parkingowych,
- chodników.
Dodatkowo planowana jest budowa zasilania z linii napowietrznej nN oraz wykonanie elementów małej architektury.

srocko_petla_8
Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_3a_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_5_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_7_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-04/srocko_petla_8_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).