Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

DELEGACJA Z NIEMIEC I UKRAINY GOŚCIŁA W GMINIE MSTÓW / 2016-02-26 16:50:10

28 lutego, 2016
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W sobotę 20 lutego w gminie Mstów gościła międzynarodowa delegacja z Niemiec i Ukrainy.

 

Na zaproszenie Wicestarosty Henryka Kasiury i Wójta Tomasza Gęsiarza do Mstowa przybyli przedstawiciele władz z powiatu bodeńskiego (Niemcy) oraz delegacja z Kijowa i Sumy (Ukraina).

Goście zwiedzili Klasztor w Mstowie oraz Sanktuarium na „Przeprośnej Górce”. Spotkanie podsumował uroczysty obiad.
 


 

2016-02-goscie-01.jpg

Delegacja z powiatu bodeńskiego:

Lothar Wölfle – Starosta bodeński

Siegfried Tann – były Starosta bodeński

Johanna Dudzińska-Tann - Pełnomocnik ds. Partnerstw Powiatowych
 

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).