Piątek, 24 stycznia 2025r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie

07 kwietnia, 2023
Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach naboru programu „Ochrona zabytków”. Na liście rankingowej znalazł się wniosek Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, na wykonanie prac konserwatorskich elewacji kościoła w Mstowie - z dofinansowaniem w kwocie 560.000,00 zł.

>> Cel programu „Ochrona Zabytków” to zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.
>> Jest to już dziewiąty etap prac przy elewacji najcenniejszego zabytku Gminy Mstów, jakim jest Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i  warowny zespół klasztorny Kanoników Regularnych Laterańskich. Historia sakralnego kompleksu sięga XII wieku, obecny późnobarokowy wygląd świątyni pochodzi głównie z XVIII wieku.

klasztor  tablica

Nazwa zadania: „Wancerzów, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (XVII w): prace konserwatorskie elewacji kościoła - etap IX”
Wnioskodawca: Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich
Kwota dofinansowania: 560.000,00 zł.

Więcej: https://www.gov.pl/web/kultura/ochrona-zabytkow5




Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).