Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Domek sołecki w Kuśmierkach

22 września, 2021
Domek sołecki w Kuśmierkach

W Kuśmierkach powstał nowy sołecki domek drewniany, który będzie służył mieszkańcom miejscowości. Inwestycja została zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego.

Z wykonanych prac bardzo zadowolony jest Sołtys Kuśmierek, Mirosław Kowalczyk:

- Cieszymy się, bo mieszkańcy od wielu lat nie mieli miejsca, w którym można było organizować spotkania czy przeprowadzać zebrania sołeckie. Teraz się to zmieni. Działka komunalna jest coraz lepiej zagospodarowana, znajdują się na niej m.in. plac zabaw czy boisko dla dzieci. A obok działki w tym roku zamontowany został piękny przystanek.

kusmierki1

Zakres robót w Kuśmierkach obejmował m.in.: wykonanie konstrukcji domku drewnianego (o wymiarach 7,0x4,5m), krytego gontem bitumicznym, posadowionego na bloczkach betonowych.

Galeria zdjęć

Domek sołecki w KuśmierkachDomek sołecki w KuśmierkachDomek sołecki w KuśmierkachDomek sołecki w KuśmierkachDomek sołecki w KuśmierkachDomek sołecki w Kuśmierkach

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).