Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Dotacja na wymianę systemów grzewczych

04 kwietnia, 2023
Dotacja na wymianę systemów grzewczych

Wzorem lat ubiegłych, Mieszkańcy Gminy Mstów mają możliwość skorzystania z dotacji na wymianę systemów grzewczych. Głównym założeniem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych, słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.

Załączniki do pobrania:

stary-piec

>> Na podstawie przyjętej uchwały Rady Gminy Mstów z dnia 10 lutego 2023 roku Mieszkańcy Gminy Mstów mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie takiej dotacji na wymianę starego kotła grzewczego, opalanego węglem, miałem, koksem lub ekogroszkiem.

>> Kwota dofinansowania wynosi 50 % kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę na zakup nowego źródła ciepła, jednak nie może wynosić więcej niż 4 500 zł.
Kwota zabezpieczona w budżecie gminy na rok 2023 na powyższe zadanie wynosi 100 000 zł. Planuje się kontynuację wymiany systemów grzewczych w latach następnych.

>> Wnioski o przyznanie dotacji będą przyjmowane w okresie od 11.04.2023 r. do 21.04.2023 r. Decyduje data i godzina wpływu wniosku do Urzędu Gminy Mstów.
Na stronie urzędu gminy www.mstow.pl podane są szczegółowe zasady przyznawania i rozliczania dotacji.

>> Dofinansowaniu nie podlegają źródła ciepła zakupione przez datą zawarcia umowy dotacji.
>> Wniosek o rozliczenie dotacji, należy złożyć nie później niż do dnia 3.11.2023 r., a przypadku wnioskodawców z listy rezerwowej nie później niż do dnia 10.11.2023 r.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wypełnienie wniosku (m.in. wszystkie niezbędne dane wnioskodawcy, adres nieruchomości, numer konta, planowane nowe źródło ciepła itp.) i załączenie stosownych, wymaganych załączników (m.in. pisemna zgoda współwłaścicieli na wykonanie modernizacji, tytuł prawny do nieruchomości).
Nie jest przewidziana procedura uzupełnienia lub poprawiania wniosku. Za kompletność wniosku odpowiada ubiegający się o dotację.
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).