Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Dyżury Dzielnicowych

02 lutego, 2023
Dyżury Dzielnicowych

Informujemy mieszkańców Gminy Mstów, iż w porozumieniu z Komisariatem Policji w Kłomnicach wyznaczone zostały stałe dyżury dzielnicowych. Będą one pełnione w Urzędzie Gminy Mstów, ul. Gminna 14, pokój nr 12, w każdy wtorek w godz. 10.00 – 12.00.

kp-klomnice

>> Dyżur pełniony przez funkcjonariuszy policji jest związany z prowadzonym Planem Priorytetowym na okres 1.01.2023 – 30.06.2023 w zakresie przemocy w rodzinie. Realizacja programu prewencyjnego ma na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa rodzin mieszkających na terenie Gminy Mstów.
>> Podczas dyżuru dzielnicowy poinformuje o różnicach pomiędzy agresją, konfliktem a przemocą w rodzinie, omówi rodzaje przemocy domowej, a także przekaże informacje o aktualnych przepisach oraz instytucjach chroniących osoby poszkodowane.
>> Z uwagi na fakt, iż osoby dotknięte przemocą w rodzinie często obawiają się przyjazdu patrolu policji do ich miejsca zamieszkania, w Urzędzie Gminy zostanie udostępnione miejsce, w którym bezpiecznie i bez żadnej kontroli osoby poszkodowane będą mogły przekazać informację o sytuacji w rodzinie.
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).