Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Dzień Kobiet

08 marca, 2023
Dzień Kobiet

Zyczenia_dzien-kobiet-2017
____________________
Dzień Kobietcoroczne święto obchodzone 8 marca, od 1910 roku. Jest okazją do okazania szacunku płci pięknej.

W Polsce Dzień Kobiet stał się popularny w okresie PRL-u, a do najpopularniejszych prezentów można było zaliczyć przede wszystkim kwiaty. Najpierw dużym powodzeniem cieszyły się goździki, a później tulipany.
W szkołach i zakładach pracy obchody święta kobiet były właściwie obowiązkowe. Nie brakło również upominków w postaci rajstop, kawy czy czegoś mocniejszego dla wszystkich przodowniczek pracy. Po upadku komunizmu tradycja pozostała, a przy okazji utraciła swój propagandowy wydźwięk. Dziś w Dzień Kobiet panie otrzymują najczęściej kwiaty i najserdeczniejsze życzenia od swoich partnerów.
Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obecnie obchodzony w kilkudziesięciu państwach na świecie.
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).