Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja, 2023
Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

dzien-samorzadu

- „Z okazji Dnia Samorządowca wszystkim Pracownikom samorządowym, Radnym i Sołtysom składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju Gminy Mstów. Życzę sukcesów w pracy zawodowej, realizacji zamierzonych celów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym” - Tomasz Gęsiarz, Wójt Gminy Mstów.

*****************
Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).