Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Fala upałów: będzie gorąco

14 lipca, 2023
Fala upałów: będzie gorąco

UWAGA! Będzie bardzo gorąco
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie 2 stopnia, w którym ostrzega mieszkańców województwa śląskiego o nadchodzącej fali upałów. Najbliższy weekend 15-16 lipca będzie bardzo gorący. W niedzielę temperatury sięgną w centrum kraju i na południowym zachodzie przeciętnie 35 stopni Celsjusza, ale modele nie wykluczają nawet 38 stopni.
upaly

IMGW umieścił na swojej stronie internetowej poradnik ze wskazówkami jak przetrzymać najgorsze letnie upały. Najważniejsze wskazówki to:
Unikać wystawiania się na słońce. Pamiętać o nakryciu głowy, kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych
1. Unikać wysiłku fizycznego
2. Pić dużo wody, można spróbować też napojów sportowych z elektrolitami
3. Pić chłodne napoje (ale nie zbyt zimne)
4. Korzystać z klimatyzacji, ale unikać zbyt dużych różnic temperatur
5. Skonsultować z lekarzem przyjmowane leki. Niektóre mogą zbyt obciążać organizm w czasie upału
6. W ciągu dnia zamykać okna i zasunąć zasłony
7. Wietrzyć pomieszczenia tylko wieczorem i nocą
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).