Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Ferie z GOKiem

13 lutego, 2024
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Tegoroczne ferie były bardziej deszczowe, niż zimowe – dlatego oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie musiała być dostosowana do zajęć „pod dachem”. I tak też było! Każdego dnia w siedzibie GOKu odbywały się ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży.

>> W poniedziałki można było zgłębić tajniki fotografii. Dzieci i młodzież miały zorganizowane m.in. warsztaty z fotografii cyfrowej pt. „Moja Fotografia”. Uczestnicy mogli się uwiecznić na zdjęciach, a także poddać zdjęcia komputerowej obróbce. Warsztaty były przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z fotografią. Celem warsztatów było zdobycie podstawowych umiejętności w programie do cyfrowej obróbki fotografii.

>> Wtorki poświęcone były łamigłówkom logicznym, na których można było poznać tajniki nonograma i sudoku.
>> Środy minęły na grach tradycyjnych i współczesnych. Każdy mógł zagrać na PS4, na platformie internetowych gier logicznych, czy w gry planszowe. Pojawiły się klasyczne „Memory”, uwielbiane „Dooble”, czy legendarne „Statki” i szlachetne „Szachy”.

>> Po takiej dawce gimnastyki umysłowej w czwartki odbywały się zajęcia ruchowe – nowa propozycja GOKu w Mstowie. Zajęcia prowadziła Animatorka Kinga, która zafundowała nie lada gratkę, angażując dzieci w aktywności ogólnoruchowe z elementami zabawy.

>> Na zakończenie uczestnicy mogli zrelaksować się na warsztatach animacji filmowej - w towarzystwie postaci bajkowych. Dzieci, które brały w nich udział, wykazały się dużym sprytem (zarówno umysłowym, jak i fizycznym). Spożytkowały swoją energię i inteligencję w ciekawy i pożyteczny sposób.

Wszystkie zajęcia odbyły się w nowoczesnej sali multimedialnej mstowskiego GOKu (na parterze), która powstała w ubiegłym roku.
Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę i zapraszamy na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Relacja:  Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).