Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Ferie z GOKiem i Biblioteką

02 lutego, 2023
Ferie z GOKiem i Biblioteką

Podczas ferii zimowych można było skorzystać z ciekawej oferty zajęć, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie i Bibliotekę Gminną.
gokferie_4 gokferie_1 gokferie_2
Ferie to czas wypoczynku, dlatego oferta zajęć była bezstresowa, ale nie pozbawiona nutki wyzwania.
>> Jedną z form zajęć były gry planszowe i manualne, zorganizowane po raz kolejny na prośbę uczestników. Gry te angażują i umysł i ciało, dlatego dostarczyły wielu wrażeń. Odbyły się rozgrywki m.in. memory, statki, pentago (rozbudowana wersja gry „kółko i krzyżyk”) oraz wiele innych.

>> Ciekawą atrakcją były zajęcia z językiem angielskim. Dzieci oglądały bajkę w tym języku i wykonywały prace plastyczne. Mali poligloci radzili sobie wyśmienicie, wykazując się znajomością słówek oraz sprytem w rozwiązywaniu zagadek. Było super!

>> Ponadto zorganizowano zajęcia multimedialne, które odbywały się od poniedziałku do piątku w pracowni Malarstwa, Rysunku, Krawiectwa Artystycznego oraz Fotografii.
- pierwszy dzień ferii dzieci zaczęły od filmu dokumentalnego pt.: "Historia kina, Jak to się wszystko zaczęło" - miały okazję dowiedzieć się m.in. jak powstał film, uznany przez historyków za pierwszy w dziejach kinematografii.
- w drugim dniu dzieci miały możliwość zapoznać się z powstawaniem efektów specjalnych w filmach. Dowiedziały się również jak różnymi technikami można skutecznie „oszukać” widzów w kinie.
- trzeci dzień (środa) to prezentacja materiału filmowego pod tytułem "Jak powstaje film rysunkowy dla dzieci - Pomysł, kolor, dźwięk". Dzieci dowiedziały się o powstawaniu pierwszych bajek rysunkowych.
- na kolejnych zajęciach przedstawiono dzieciom film pt. "Tworzenie prostej animacji przy pomocy ruchomych obrazków". Można było zobaczyć jak przy pomocy długopisu albo mazaka i kawałka kartki papieru tworzy się prostą animację.
- Piątek był poświęcony filmowi dokumentalnemu pt. "Jak powstawał film Bolek i Lolek"

>> II tydzień ferii z GOKiem: w poniedziałek i piątek zaprezentowano postacie z baśni, bajek i filmów dla dzieci. Natomiast we wtorek i czwartek były przeprowadzone zajęcia z Fotografii Cyfrowej pt. "Mój własny FOTO PORTRET" - dzieci i młodzież mogły uwiecznić się na zdjęciach, a jednocześnie poddawały swoje fotografie prostej obróbce.

gokferie_8   gokferie_10
Ferie w Bibliotece
W tym roku ciekawe zajęcia w ferie zawitały również do Biblioteki w Kobyłczycach. Budynek filii bibliotecznej jest współdzielony z oddziałem przedszkolnym w Kobyłczycach – przybyły więc zarówno przedszkolaki, jak i dzieci starsze, rodzice i dziadkowie.
Ferie mijały pod hasłem „PUZZLowaniE”. Wspólnie układane były puzzle, memory. Przeprowadzano również rozgrywki w gry planszowe. Część tych atrakcji widać na zdjęciach. Filia Biblioteczna w Kobyłczycach zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólne gry i zabawy we wskazane dni (szczegóły są dostępne na miejscu).

Relacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów i Biblioteki Gminnej w Mstowie

Galeria zdjęć

Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023Ferie z GOKiem i Biblioteką - 2023

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).