Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

FERIE Z GOKIEM I BIBLIOTEKĄ W MSTOWIE

15 marca, 2016
Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Oferta programowa tegorocznych ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką w Mstowie spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i rodziców.

 

2016-03-ferie.jpg

Dzieci miały do wyboru wiele atrakcji i dużą ilość różnorodnych zajęć np. warsztaty plastyczne, taneczne, zajęcia z robotyki czy projekcje bajek.
 

  • W pierwszym tygodniu ferii odbyły się projekcje trzech bajek – „W głowie się nie mieści”, „Mały książę” oraz „Krudowie”.
  • Dzieci poznawały także „kulturę żywego słowa”, tajniki rapu i hip hopu ze znanym częstochowskim hip hopowcem – „MIKSEREM”.
  • Powodzeniem cieszyły się zajęcia z robotyki – „Z robotyką za pan brat”. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat podstaw mechaniki i konstrukcji robotów wykonanych z klocków LEGO.
  • Nie zabrakło zajęć plastyczno – technicznych. W drugim tygodniu ferii wspólnie tworzyliśmy wielką mstowską pisankę ze styropianu, która w najbliższym czasie zostanie ozdobiona.
  • W przerwach na tworzenie jaja można było obejrzeć bajkę na dużym ekranie. Po obejrzeniu filmu instruktorzy plastyki zachęcali dzieci do wykonania prac nawiązujących tematyką danej bajki. Wykonaliśmy przy tym masę pięknych prac używając wielu technik.
  • W programie GOKu nie zabrakło również zajęć ruchowych. W poniedziałkowe popołudnie odbyły się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży - ZUMBA na wesoło, czyli „W zdrowym ciele zdrowy ruch”.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zainteresowanie, obecność i liczne uczestnictwo w naszych zajęciach.

Relację nadesłał: Dyrektor GOK w Mstowie, K.Drynda
 
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).