Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Fotowoltaika w OSP Mstów

20 marca, 2023
Fotowoltaika w OSP Mstów

Na dachu budynku garaży Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie została zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Zadanie sfinansowano w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Mstów.
0  1a

Zakres przedmiotu zlecenia obejmował:
- montaż 10 modułów PV (wraz z materiałem) ;
- montaż inwertera trójfazowego ;
- uruchomienie instalacji.

Druhowie z OSP Mstów liczą, że plusem i zaletą montażu paneli fotowoltaicznych będą dużo niższe rachunki za prąd, co automatycznie zmniejszy koszty utrzymania remizy.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).