Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Gminny Punkt Konsultacyjny

02 marca, 2024
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Przypominamy, iż mieszkańcy Gminy Mstów mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym znajdującym się w Urzędzie Gminy Mstów przy ul. Gminnej 14, pokój nr 12.

W Punkcie świadczona jest pomoc psychologiczna oraz wsparcie osób uzależnionych od alkoholu / substancji psychoaktywnych, a także ich rodzin oraz osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Do zadań Punktu należy w szczególności:
1) motywowanie osób uzależnionych i członków ich rodzin do podjęcia psychoterapii w placówkach leczenia uzależnienia, kierowanie do leczenia specjalistycznego
oraz do skorzystania z pomocy grup samopomocowych;
2) motywowanie osób pijących ryzykownie i szkodliwie, ale nieuzależnionych do zmiany szkodliwego wzoru picia;
3) udzielanie wsparcia osobom po zakończonym leczeniu odwykowym;
4) rozpoznanie zjawiska przemocy domowej, udzielanie informacji o możliwościach powstrzymywania przemocy, stosownego wsparcia i pomocy.

>> W Gminnym Punkcie Konsultacyjnym przyjmuje psycholog w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach od 8.30 do 11.30.
>> Na wizytę można umówić się telefonicznie bezpośrednio u psychologa pod nr telefonu 507 256 596 lub poprzez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mstowie pod nr telefonu 34 328 4005 w. 46 lub 47.
>> W przypadku braku możliwości osobistego stawiennictwa, mieszkańcy Gminy Mstów mają możliwość umówienia się na konsultacje telefoniczne pod numerami telefonów wskazanymi powyżej.

Harmonogram terminów dyżurów w roku 2024:

Miesiąc:

Dzień miesiąca:

Godziny otwarcia:

Marzec

1; 15

8.30 – 11.30

Kwiecień

5; 19

Maj

10; 17

Czerwiec

7; 21

Lipiec

5; 19

Sierpień

2; 16

Wrzesień

6; 20

Październik

4; 18

Listopad

8; 15

Grudzień

6; 20

Zapraszamy na konsultacje wszystkie osoby, które są zaniepokojone bądź dostrzegają problem z używaniem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych u siebie lub innych członków rodziny.
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).