Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

„Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza”

22 listopada, 2022
„Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza”

Niedzielny, wieczorny koncert „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” był wspaniałą okazją do wspomnień, szczególnie poświęconych takiemu geniuszowi, jakim niewątpliwie był Marek Grechuta.  Koncert odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Zespół muzyczny w składzie: Krzysztof Drynda – wokal, Wojtek Królikowski – stage piano, Sylvia Ostalska – wiolonczela, Tomasz Szejka – gitary, Sławomir Żydek – gitara basowa, Łukasz Pasoń – perkusja zaprezentował znane przeboje, jak również kompozycje mniej znane, ale równie piękne.
1_Plakat_Grechuta-jak-dawniej-20_11_2022  2

Muzycy przypomnieli takie utwory jak: „Niepewność”, „Nie wiem o trawie”, „Gaj”, „Będziesz moja panią”, „Wędrówka”, „Świecie nasz”, „Dzikie wino”, „Ocalić od zapomnienia”, „Obłok”, Godzina miłowania” oraz znane i cenione „Dni których nie znamy” czy "Nie dokazuj".
6-osobowy zespół akustycznie nadzorował akustyk Paweł Jaworski. Publiczność aktywnie uczestniczyła w koncercie, śpiewając głównie refreny. Wokalista zachęcał wszystkich miłym słowem i dowcipem do wspólnej zabawy. Niedzielny wieczór zakończyły owacje na stojąco oraz utwór "Korowód" na bis.

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK Mstów

_____________________________
Marek Grechuta (ur. 10 grudnia 1945 w Zamościu, zm. 9 października 2006 w Krakowie) – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt. Uznawany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Wykorzystywał często elementy rocka, jazz-rocka i rocka progresywnego, szczególnie w początkowym okresie twórczości.
Pierwsze dwie płyty nagrał z zespołem Anawa, w tym krążek pt. Marek Grechuta & Anawa (1970), z którego pochodzą przeboje „Będziesz moją panią” i „Nie dokazuj”. W 1971 założył Grupę WIEM. W latach 1976–1986 związany był z Piwnicą pod Baranami. W 2001 otrzymał Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Złoty Fryderyk” za całokształt twórczości artystycznej.

Galeria zdjęć

„Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022  „Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza” 20.11.2022
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).