Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

II linia zabudowy w Srocku

09 grudnia, 2021
II linia zabudowy w Srocku

Dobiegła końca procedura, związana z uregulowaniem nowoprojektowanej drogi publicznej w miejscowości Srocko (droga równoległa do drogi powiatowej 1040S w kierunku Częstochowy).
DSC_0095

>> Procedura podziałowa rozpoczęła się jeszcze w 2010 roku (Uchwała Rady Gminy została podjęta wcześniej, w kadencji 2006-2010) i dotyczyła wydzielenia nowo projektowanej drogi o długości około 1100 mb, obejmując swym zakresem ok. 70 działek, stanowiących odrębne własności.
>> Przekazywanie działek pod drogę przeciągało się i z różnych powodów trwało wiele lat – część właścicieli od razu notarialnie przekazała bezpłatnie tereny na rzecz mienia komunalnego, część oczekiwała rekompensaty finansowej.
>> Także z uwagi na nieuregulowane stany prawne kilku nieruchomości (niektórzy właściciele działek nie żyli, brak było przeprowadzonych postępowań spadkowych) gmina nie mogła stać się 100-procentowym właścicielem i podejmować decyzje w zakresie praw właścicielskich.

>> Sytuacja wydawała się „patowa” i nie do ostatecznego zakończenia. Trzeba tu jednak podkreślić zaangażowanie Radnego z miejscowości Srocko, Roberta Misztala – który odkąd został radnym (2014r.), z dużym uporem i determinacją dążył do pozytywnego rozwiązania sprawy.

>> Ostatecznie, w roku 2020 Wójt Gminy Mstów złożył wniosek do Starosty Częstochowskiego o wydanie decyzji w trybie przepisów „specustawy drogowej”. Starosta Częstochowski decyzją znak AB.7011.5.2021 z dnia 29 czerwca 2021 r. (ostateczna 3 sierpnia 2021 r.) udzielił zezwolenia na realizację zadania pn: „Budowa drogi gminnej oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako 4KD-DG(L) w miejscowości Srocko, gmina Mstów”, a tym samym gmina stała się z mocy prawa 100-procentowym właścicielem wszystkich nieruchomości pod nowoprojektowaną drogę publiczną.

>> w 2020 r. powstała również dokumentacja projektowa na wykonanie ww. drogi gminnej w Srocku. Na razie jest to tylko projekt, ale pewnie w perspektywie następnych kilku lat powstanie ciekawy ciąg drogowy, będący alternatywą dla dróg powiatowych i sprzyjający rozwojowi miejscowości Srocko i gminy.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-12/srocko1_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).