Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

II Mstowski Kiermasz Bożonarodzeniowy

07 grudnia, 2022
Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

II Mstowski Kiermasz Bożonarodzeniowy, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wspólne oglądanie meczu Reprezentacji Polski na telebimie – wszystko to działo się w niedzielę na Rynku w Mstowie.

 

>> II edycja Kiermaszu, przygotowanego przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, okazała się niezwykle udana. W tym roku udział w imprezie wzięło aż 13 Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkie namioty wypełnione były po brzegi rękodziełem, ozdobami, wypiekami, łakociami, napojami i innymi niespodziankami. Naprawdę było w czym wybierać! Trzeba przyznać, że talent, pomysłowość Pań z naszych Kół Gospodyń Wiejskich są niesamowite.

 

>> Jak co roku do Mstowa (tym razem na godzinę 16) przybył Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom ponad 500 prezentów (!) - wśród nich były m.in. poduszki, przytulanki, gry, piłki, kubki czy słuchawki. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św.Mikołajem.

Tradycyjnie miało miejsce również rozświetlenie choinki na mstowskim rynku. Czas w oczekiwaniu na swoją kolej dzieci spędziły na zabawach ze świątecznymi animatorkami zabaw.

 

>> Wyjątkową atrakcją tego dnia była jeszcze strefa kibica, gdzie każdy zainteresowany na dużym telebimie mógł zobaczyć transmisję meczu Reprezentacji Polski z Francją, w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

 

 

Wydarzenie było zjawiskowe dzięki współpracy wielu osób. Począwszy od Wójta Tomasza Gęsiarza, poprzez pracowników GOKu i Urzędu Gminy w Mstowie, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy strażaków z OSP Mstów. To dzięki nim kolejna edycja kiermaszu okazała się sukcesem.

 

Relacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Źródło: Urząd Gminy Mstów



Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).