Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Ile książek czytają czytelnicy Biblioteki w Mstowie?

29 kwietnia, 2024
Ile książek czytają czytelnicy Biblioteki w Mstowie?

Biblioteka Gminna w Mstowie posiada trzy placówki – główną siedzibę w Mstowie oraz 2 filie: w Mokrzeszy i w Kobyłczycach. Każda z nich korzysta z systemu bibliotecznego SOWA (w tym dwie mają już uruchomioną wypożyczalnię internetową).

>> Lata 2022-2023 były okresem pozyskiwania (i odzyskiwania) nowych czytelników po pandemii. Oprócz tego cały czas pracownicy Biblioteki starali się promować czytelnictwo poprzez udział w różnych akcjach bibliotecznych. Współpracowali z przedszkolami i szkołami w naszej gminie, organizując m.in. zajęcia z bajkoterapii czy lekcje biblioteczne.
- „Zachęcaliśmy również mieszkańców naszej gminy do odwiedzania bibliotek, między innymi poprzez udostępnianie kodów do Empik Go i uzupełnianie księgozbioru o nowości -zakupiono 965 książek” – informują pracownicy Biblioteki.
baner-1 biblioteka-logo
>> W 2023 roku Biblioteka zarejestrowała 668 nowych czytelników - jest to duży wzrost w stosunku do roku 2022, w którym zapisano 541 czytelników. Porównując statystyki z wyżej wymienionych lat, można dostrzec również wzrost w liczbie wypożyczonych książek, gdzie w 2022 zostało udostępnionych na zewnątrz 12237 pozycji, a w 2023 – 14982.

Zapraszamy do korzystania z ofert wszystkich placówek Biblioteki, a także do odwiedzania:
- profilu na Facebooku https://www.facebook.com/BibliotekaGminna.wMstowie
- strony internetowej: www.bibliotekawmstowie.pl
- oraz katalogu online  https://www.mstow-bg.sowa.pl
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).