Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

“Inicjatywa Sołecka”

11 kwietnia, 2024
“Inicjatywa Sołecka”

W ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” zostały podpisane umowy dofinansowania z gminami Subregionu Północnego. Symboliczne czeki wręczono w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

>> 25 marca 2024 r. Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej  z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej gminom województwa na realizację zadań wybranych w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2024 roku.
>> Celem konkursu jest wspieranie działalności sołtysów w celu realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnej społeczności.

>> wśród dofinansowanych projektów znalazł się wniosek Gminy Mstów pn. „Renowacja obiektów rekreacyjnych nad rzeką Wartą w Mstowie”.
W ramach zadania planowane do realizacji jest zmodernizowanie czterech altan zlokalizowanych na terenach rekreacyjnych w Mstowie - gdyż z biegiem lat altany stały się mocno wyeksploatowane. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na zwiększenie warunków do rozwoju turystyki, krajoznawstwa, w znaczny sposób poprawi też estetykę terenu w Mstowie - gdzie w otoczeniu naturalnej przyrody można odpocząć oraz spędzić czas wolny.

Altany1-1  Altany_Starostwo

>> W uroczystości wręczenia symbolicznych czeków, która miała miejsce 3 kwietnia br., uczestniczyli m.in.: członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Stanisław Gmitruk, Radny Sejmiku Mariusz Ogończyk.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/Altany1-1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/Altany_Starostwo_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).