Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów”

08 listopada, 2022
„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów”

„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” - pod takim hasłem Biblioteka Gminna w Mstowie w niedzielę 6 listopada 2022 r. zorganizowała wielopokoleniowe spotkanie mieszkańców naszej gminy.
gok_2  gok_5

>> Imprezę rozpoczęło wręczenie dyplomów najmłodszym Czytelnikom, biorącym udział w akcji „Mała książka – Wielki człowiek”.
>> Kolejnym punktem wieczoru była inscenizacja ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”, którą Biblioteka wraz ze swoimi Czytelnikami przygotowała w ramach „Narodowego Czytania”.
W przedstawieniu wzięli udział: Krzysztof Drynda (Narrator), Maciej Juszczyk (Pan Twardowski), Joanna Gajda (Pani Twardowska), Zuzanna Rospondek (Diabeł), Małgorzata Grzybek, Paulina Matusiak, Artur Śpiewak (Biesiadnicy). Aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poczuciem humoru. Ciekawym elementem, który uświetnił występ, była muzyka na żywo - w wykonaniu Wojciecha Królikowskiego.

Przedstawienie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez zgromadzonych gości i nagrodzone gromkimi brawami.
gok_9  gok_14

>> Po inscenizacji nadszedł moment na wspomnienia przy kawie i cieście. Goście chętnie rozmawiali o historii Mstowa, o mieszkańcach, o miejscach i budynkach, które już na terenach naszej gminy nie istnieją. Z łezką w oku rozpoznawali na starych zdjęciach swoich bliskich, co rodziło kolejne wspomnienia. Wieczór dodatkowo umiliło wspólne śpiewanie biesiadnych piosenek.
>> Na koniec spotkania wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki od Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i Rady Gminy Mstów. Całemu wydarzeniu uroku dodawała jesienna dekoracja oraz stare eksponaty i obrazy.

Biblioteka Gminna w Mstowie (we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury) chciałaby bardzo serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie - za wypożyczenie eksponatów z izby regionalnej, Paniom z Koła Emerytów i Rencistów oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Mstowie - za przygotowanie pysznych ciast, Klaudii Adamczyk - za fotorelację spotkania, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten wieczór był udany. A nie odbyłby się on też bez mieszkańców naszej gminy, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i dali się ponieść wspomnieniom, będącym przecież fotografią naszej pamięci.

Ten wieczór uświadomił nam, jak ważne są takie spotkania, jak istotna jest rozmowa i jak bardzo nam jej brakuje w obecnych czasach. Wspomnienia, jakie zachowały się w pamięci  mieszkańców, pokazują ich przywiązanie do naszej gminy - naszej małej ojczyzny.

Galeria zdjęć

„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” 06.11.2022

Źródło: Urząd Gminy Mstów



Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).