Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Jubileusz OSP Mstów

26 września, 2022
Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

„Służba to trud i obowiązek, służba to poświęcenie, Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy”. Tymi słowami rozpoczęły się obchody 110–lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie, które odbyły się w niedzielę 18 września. Jubileusz połączony był z przekazaniem do użytku nowej remizy OSP Mstów.

 

>> Po uroczystej mszy świętej, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rędziny, poczty sztandarowe, strażacy oraz zaproszeni goście udali się pod nową mstowską remizę - gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego budynku remizy OSP Mstów, który dzięki staraniom władz gminy (z Wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele i Radnymi Gminy Mstów) został wybudowany w miejscu starej remizy.

 

>> Uroczystość 110-lecia istnienia jednostki z Mstowa to także moment uhonorowania strażaków ochotników za wiele lat ciężkiej służby. Druhowie OSP Mstów w dniu swojego święta odebrali medale, odznaki i podziękowania za trud wkładany w życie społeczne jednostki i niesienie pomocy potrzebującym.

 

>> Czas jubileuszu to również czas podziękowań dla osób, firm i instytucji, które przez wiele lat wspierały działalność mstowskiej straży.

 

 

Tak ważną i podniosłą uroczystość dla OSP Mstów zaszczycili swoją obecnością goście z różnych instytucji, a byli to m.in.:

- Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska (reprezentowana przez p. Grażynę Knapik)

- Starosta Częstochowski, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, Krzysztof Smela,

- Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz,

- Komendant Miejski PSP w Częstochowie bryg. Marek Radosz,

- Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st.bryg. Piotr Placek,

- Zastępca Komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie bryg. Damian Hajdas,

- Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP Częstochowa mł. bryg. Kamil Dzwonnik,

- Dowódcy Jednostek JRG podległych KM PSP Częstochowa,

- Przewodniczący Rady Gminy Mstów Krzysztof Choryłek (wraz z Radnymi Gminy Mstów),

- Radna Powiatu Częstochowskiego Urszula Całusińska,

- Przedstawiciel wykonawcy inwestycji firmy FUH „Dziedzicki” M. Dziedzicki,

- Przedstawiciele firm i instytucji wspierających działalność OSP Mstów.

 

Info: OSP Mstów

Zdjęcia: Grzegorz Misiak Photography

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).