Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Kampania profilaktyczna i koncert zespołu “VOŁOSI”

17 stycznia, 2024
Kampania profilaktyczna i koncert zespołu “VOŁOSI”

W ramach kampanii profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom” w miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbyła się prelekcja przedstawicieli służb mundurowych oraz koncert zespołu „Vołosi”.

>> Na zaproszenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Tomasza Gęsiarza, w mstowskim GOku odbyły się dwa spotkania z mieszkańcami naszej gminy, inaugurujące udział Gminy Mstów w kampanii „Przeciw Pijanym Kierowcom” - której celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia.
>> Dzielnicowy asp. szt. Paweł Kuban (Komisariat Policji w Kłomnicach) wraz z sierż. szt. Marcinem Knysakiem (częstochowska „drogówka”) przeprowadzili prelekcje na temat zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.
Volosi_1  Volosi_3
>> Policjanci przypominali, że jazda po alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale także innych osób. Poruszyli również kwestie widoczności na drodze. Przypominali, że korzystanie z elementów odblaskowych jest obowiązkowe dla pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
>> Po zakończonej prelekcji słuchacze wysłuchali występu zespołu muzycznego „VOŁOSI”.

Volosi_7  Volosi_8
„VOŁOSI” to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej światowej scenie muzycznej. Zespół tworzy pięciu dżentelmenów: dwaj bracia Lasoń – Krzysztof i Stanisław oraz członkowie ludowej kapeli Wałasi: Jan Kaczmarzyk, Zbigniew Michałek i Robert Waszut. Zagrali ponad 820 koncertów na całym świecie. Byli gośćmi najbardziej prestiżowych sal koncertowych i festiwali. Stanowią dziś klejnot w świecie muzyki skoncentrowanej wokół folkloru i stylu etno.

Bezcennym jest usłyszeć zespół na żywo. Taką okazję mieli mieszkańcy Gminy Mstów podczas dwóch niedzielnych występów (godz.16 i godz.18). „VOŁOSI” pokazali, jaka moc i potężna siła tkwi w instrumentach smyczkowych. W ich rękach to już nie są skrzypce, lecz klucze do innego wymiaru dźwięku. Wejściówki na dwa niedzielne koncerty były darmowe.
>> Na zakończenie spotkania każdy z uczestników dostał pakiet (przygotowany przez organizatorów spotkania), zawierający zapachowe zawieszki do samochodu oraz broszury i ulotki o tematyce profilaktycznej, dotyczące kampanii "Przeciw pijanym kierowcom".

Więcej:
https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/377041,Policjanci-na-spotkaniu-profilaktycznym-Przeciw-Pijanym-Kierowcom.html

Galeria zdjęć

Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu Kampania profilaktyczna i koncert zespołu
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).