Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Kampania „Senior@NET”

16 czerwca, 2021
Kampania „Senior@NET”

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z instytucjami zajmującymi się wypłacaniem świadczeń emerytalnych i rentowych rozpoczął kampanię "Senior@NET”.

Częstochowska Policja wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Oddział Regionalny w Częstochowie są autorami kampanii "Senior@NET”, która skierowana jest do osób starszych zamieszkujących na terenie miasta i powiatu.
W ramach akcji zaplanowano liczne spotkania z seniorami, podczas których omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa w odniesieniu do oszustw dokonywanych na ich szkodę. Policjanci podczas prelekcji zapoznają seniorów z metodami działania przestępców i informują jak chronić swój majątek.

kmp1

W ubiegłym tygodniu takie spotkanie odbyło się w Mstowie, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

Przedstawiciele KMP w Częstochowie: Naczelnik Wydziału Prewencji - nadkomisarz Artur Włodarski wraz ze swoim zastępcą - podinspektorem Rafałem Zemłą i profilaktykiem – młodszym aspirantem Kamilem Sowińskim przeprowadzili szkolenie dla seniorów z terenu Gminy Mstów. Uczestnicy spotkania (m.in. Panie z KGW „Mstowianki” oraz członkowie Koła nr 19 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mstowie) dowiedzieli się: jak nie dać się oszukać przestępcom, jak zabezpieczyć swoje oszczędności przed kradzieżą oraz jak założyć darmowe konto bankowe. Po spotkaniu seniorzy otrzymali materiały promocyjne dotyczące akcji.

Ciekawe prelekcje przedstawiły również Panie, reprezentujące innych współorganizatorów kampanii: Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (Oddział Regionalny w Częstochowie). Na spotkaniu obecni byli również, pełniąc rolę gospodarzy: Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz oraz Dyrektor GOK  w Mstowie, Krzysztof Drynda.

Zapraszamy wszystkie instytucje zainteresowane przeprowadzeniem prelekcji w ramach kampanii Senior@Net do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: profilaktyka@czestochowa.ka.policja.gov.pl.
Więcej:
https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/313728,Seniorze-Bezpiecznie-przechowuj-swoje-pieniadze.html

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/kmp1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/kmp2_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).