Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

KUCHARY – CENTRUM ZYSKAŁO NOWY WYGLĄD

16 maja, 2016
Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Centrum Kuchar w ostatnim czasie zyskało zupełnie nowy wygląd. Wykonane zostały kompleksowe prace na terenie w pobliżu stawu, szkoły podstawowej oraz remizy OSP.
 

  • W pierwszej kolejności zostały wykonane roboty brukarskie, związane z przełożeniem istniejącego chodnika i budową nowego w w ciągu ul. Głównej (od stawu w kierunku szkoły).


 

2016-05-kuchary-01.jpg

Tak teren wyglądał wcześniej….
 

 

2016-05-kuchary-05.jpg

A tak teraz…..

 

  • W ramach remontów nawierzchni bitumicznych ułożona została nowa nakładka asfaltobetonowa na odcinku drogi w ul. Głównej w Kucharach – wraz z utwardzeniem poboczy kruszywem naturalnym.

 

2016-05-kuchary-07.jpg

 

  • Wykonano również prace remontowe przy elewacji budynku szkoły w Kucharach.


Zakres robót obejmował :
- skucie uszkodzonych części tynku elewacji szkoły (podmurówka)
-  uzupełnienie i zatynkowanie części podmurówki
- malowanie podmurówki
- położenie płytek oraz cokołów na schodach (przed wejściem do szkoły)
 

2016-05-kuchary-09.jpg

 

  • Trwają jeszcze prace przy ogrodzeniu stawu

„ Bardzo mi zależało, aby centrum Kuchar wyglądało tak, jak powinno wyglądać tj.wizytowo. Dlatego podeszliśmy do tematu kompleksowo, uwzględniając wszystkie elementy tj. staw, szkołę i remizę.

Wielkie podziękowania składam w kierunku Radnego Wojciecha Kubika, który był bardzo zaangażowany w realizację projektu i jego pomoc była wręcz nieoceniona.

Słowa uznania należą się też Sołtysowi Kuchar Gabrielowi Całusowi, który także pomagał w pracach i zaangażował mieszkańców”

 - powiedział Wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.
 

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).