Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

15 maja, 2024
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Druhny i Druhowie strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, który został sfinansowany ze środków budżetu gminy.

>> Widząc potrzebę podnoszenia wiedzy strażaków ratowników w zakresie pomocy medycznej, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strażaków (którzy zgłaszali na odbywających się zebraniach sprawozdawczych w jednostkach OSP potrzebę organizacji kursu KPP dla większej grupy strażaków), Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz zdecydował o zorganizowaniu takiego kursu na terenie gminy.

>> W kursie wzięło udział 22 strażaków z 10 jednostek OSP z Gminy Mstów (OSP Mstów – 3 osoby, OSP Jaskrów – 3 osoby, OSP Małusy Małe – 2 osoby, OSP Małusy Wielkie – 2 osoby, OSP Kuchary – 2 osoby, OSP Mokrzesz- 2 osoby, OSP Kobyłczyce – 2 osoby, OSP Krasice – 2 osoby, OSP Zawada – 2 osoby i OSP Siedlec – 2 osoby).
>> Zajęcia rozpoczęły się 27 kwietnia i odbywały się w weekendy, w remizie OSP Małusy Wielkie. Łącznie druhny i druhowie strażacy w ciągu 66 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych zapoznali się z zasadami  udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach, w tym również w wypadkach komunikacyjnych.

1715597458079  OSP1

>> W niedzielę 12 maja uczestnicy kursu odbyli przed Komisją Egzaminacyjną (pod przewodnictwem pani Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie Medycyny Ratunkowej) egzamin, w trakcie którego musieli wykazać się nabytą wiedzą. Wszyscy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym.
Nabycie nowych umiejętności, z pewnością umożliwi przeszkolonym druhnom i druhom bezpieczne, profesjonalne i fachowe udzielanie pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia w związku z prowadzonymi akcjami.
/Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Transportu Medycznego E-MED/

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).