Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Kurs podstawowy OSP

15 czerwca, 2021
Kurs podstawowy OSP

W dniu 12 czerwca odbył się egzamin, kończący podstawowy kurs dla strażaków ochotników.

Kurs był zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i skierowany do strażaków ochotników z jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W tym systemie są dwie jednostki z terenu Gminy Mstów tj. OSP Mstów i OSP Jaskrów.

Szkolenie-podstawowe-OSP
Zajęcie kursowe rozpoczęły się już w miesiącu lutym bieżącego roku, lecz ze względu na sytuację pandemiczną zostały przerwane i wznowiono je w maju.
Łącznie z jednostek OSP z Mstowa i Jaskrowa kurs ukończyło 10 osób. Wszyscy skutecznie zdali egzamin i teraz mogą uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

OSP Jaskrów: Kamila Śpiewakowska, Magdalena Tyras, Konrad Sil, Kacper Witkowicz, Kamil Kopytkiewicz

OSP Mstów: Patryk Krzynowek, Michał Wanot, Artur Chwała, Mateusz Nowak, Przemysław Małolepszy

Witamy druhny i druhów w gronie braci strażackiej, życząc dużo zdrowia oraz takiej samej liczby wyjazdów, jak i powrotów !
Info: Adam Równiak, UG Mstów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).