Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

MAŁA OLIMPIADA GMINY MSTÓW – III EDYCJA

01 lipca, 2016
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

III edycja Małej Olimpiady Gminy Mstów dobiegła końca. Jest to cykl sześciu turniejów sportowych dla uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
 
W tegorocznej edycji zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Mstowie. II miejsce zajęła Zawada, III miejsce Jaskrów.
Kolejne miejsca dla szkół z: Mokrzeszy, Brzyszowa, Krasic, Małus Wielkich i Kuchar.  
 
 

2016-07-mo-12.jpg

Impreza odbywa się pod patronatem Wójta Tomasza Gęsiarza i finansowana jest przez gminę Mstów.  
 
Od początku roku szkolnego uczniowie rywalizowali w następujących dyscyplinach:
1.Piłka nożna chłopców – październik – nauczyciel odpowiedzialny za organizację: Piotr Całusiński
2.Tenis stołowy dziewcząt i chłopców – listopad – odpowiedzialni: Paweł Derda i Adriana Olech
3.Siatkówka mieszana – luty – odpowiedzialna: Adriana Olech
4.Gry i zabawy ruchowe dla klas I – III – kwiecień – odpowiedzialna: Adriana Olech
5.Szachy dziewcząt i chłopców – kwiecień – odpowiedzialny: Paweł Derda
6.Lekka atletyka – dziewcząt i chłopców – odpowiedzialni: Paweł Derda i Adriana Olech
 

2016-07-mo-031.jpg

Opiekę organizacyjną nad całym cyklem sprawował  (z ramienia Dyrekcji Zespołu Szkół w Mstowie) Wicedyrektor Piotr Ujma. Zawody odbywały się w hali i na boisku Zespołu Szkół w Mstowie i przygotowane były przez nauczycieli wychowania fizycznego z Mstowa przy wsparciu opiekunów z pozostałych szkół.  
 
Po zakończeniu ostatnich tegorocznych zawodów (25 maja br.) uczestnicy otrzymali puchary i dyplomy z rąk Wójta gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i Dyrekcji Zespołu Szkół W Mstowie w osobach Beaty Miry i Piotra Ujmy.  
 
 

2016-07-mo-10.jpg

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to bardzo dobra inicjatywa, która daje dzieciom możliwość rozwijania swoich pasji sportowych i integruje środowisko lokalne.  
 
 

2016-07-mo-07.jpg

 
W obecnej edycji rywalizacja stała się jeszcze bardziej wyrównana i okazało się, że mniejsze szkoły są w stanie odnieść zwycięstwo w poszczególnych dyscyplinach.  
 
 

2016-07-mo-20.jpg

 
 
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji w roku szkolnym 2016-17.
 

Relację nadesłał: Paweł Derda, nauczyciel ZS w Mstowie

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).