Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Marszałkowski Konkurs dla OSP Mstów

28 października, 2023
Marszałkowski Konkurs dla OSP Mstów

W Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie czeków na dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2023 roku”.

>> 53 gminy z regionu (w tym Gmina Mstów) otrzymają wsparcie w ramach marszałkowskiego konkursu, z przeznaczeniem na zakup sprzętu strażackiego oraz środków ochrony indywidualnej.
>> Jedną z jednostek OSP z terenu województwa śląskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach tego konkursu, była jednostka OSP Mstów - reprezentowana w Katowicach przez Naczelnika dh Marcina Czapskiego.
marsz_konk_1  marsz_konk_4
>> Symboliczne czeki wręczyli m.in.: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, radna Sejmiku Marta Salwierak i prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Henryk Kiepura.

Więcej: https://www.slaskie.pl/content/slaskie-inwestuje-w-bezpieczenstwo
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).