Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

24 listopada, 2023
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka - przypadającego 20 listopada - w Przedszkolu w Wancerzowie, z inicjatywy Pani Dyrektor Justyny Krauze-Cieślińskiej, odbyło się szkolenie z zakresu mediacji jako sposobu na rozwiązywanie konfliktów występujących w środowisku edukacyjnym.

DSC_2098

>> Prowadzącym był dr Grzegorz Frączek, koordynator wielu projektów mediacyjnych, członek III kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, autor wielu publikacji na temat mediacji. Współprowadzącą była Pani Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz, która reprezentowała Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" w Katowicach.
>> W szkoleniu wzięli udział nauczyciele (jak również psycholog oraz pedagog) z przedszkoli i szkół Gminy Mstów m.in. z Przedszkola w Wancerzowie, Przedszkola w Siedlcu, Szkoły Podstawowej w Brzyszowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie oraz Filii w Kucharach.
>> Szkolenie na temat mediacji pozwoliło rozszerzyć wiedzę uczestników na temat budowania pozytywnego klimatu społecznego oraz rozwiązywaniu sytuacji trudnych, w tym konfliktowych, poprzez mediacje.

Informacja: Justyna Krauze-Cieślińska, Dyrektor Przedszkola w Wancerzowie

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/DSC_2098_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/DSC_2097_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/DSC_2096_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).